Forum Hemşire'ye Hoş Geldiniz

Hemşire haberleri, alımları, meslek ve diğer bir çok konu içeriğine erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız.

Hemşire Destek ve Bilgi Platformu

Konu aç, Soru sor, Öğren, Tartış, DM at, Kişileri veya Konuları takip et

Bilgi Hemşire Olarak Yurtdışına Göçmek

aktug

Moderatör
Moderatör
Hemşire
Katılım
31 Mayıs 2021
Mesajlar
4
Tepkime puanı
2
Puanları
0
Ülkemizde tüm sağlık sisteminin, ödeme yöntemlerinin hekim taraflı oldukça adaletsiz bir şekilde uygulanması tüm hemşirelerin en büyük sıkıntılarından birisi durumunda. Hastane içerisinde en büyük iş yükünü sırtlanan hemşirelerin buna rağmen hastanede içerisinde en düşük maaşlardan birisini alması, pandemi sürecinde bir türlü düzgün ek ödemeyi alamaması, hekimler tarafından sürekli baskı görmesi, Başhemşirenin yetkilerini Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü'ne aktarılp hastane içerisinde sahipsiz bırakılması hemşirelerin kendilerini ülkede oldukça değersiz ve saygı görmeyen bireyler olarak görmesine neden oluyor.

Fakat elbette bir çıkış yolu mevcut. Ülkemiz üniversiteleri tarafından verilen eğitim oldukça kapsamlı ve diğer ülkelerin hemşirelik kurumları tarafından memnuniyetle kabul ediliyor. Size ise denkliğinizi alıp 1-1,5 yıl süren bir işlemler silsilesinden geçmek kalıyor. Bu işlemler her ülke için farklılık gösterse de tüm dünya ülkelerinde hemşire ve genç işgücü açığı dikkate alındığında, hemşirelerin diğer mesleklere göre yurtdışında bir kariyer sahibi olmak konusunda oldukça avantajlı olduğu söylenebilir.
 

Benzer konular

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici