Forum Hemşire'ye Hoş Geldiniz

Hemşire haberleri, alımları, meslek ve diğer bir çok konu içeriğine erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız.

Hemşire Destek ve Bilgi Platformu

Konu aç, Soru sor, Öğren, Tartış, DM at, Kişileri veya Konuları takip et

Haber YÖKDİL Sınav Sonuçları Açıklandı Lisansüstü

oxygen

Tanınmış Hemşire
Yönetici
FH Uzman
Hemşire
Katılım
28 Mayıs 2021
Mesajlar
396
Çözümler
9
Tepkime puanı
22
Puanları
3
Web sitesi
instagram.com
YÖKDİL sınav sonuçları açıklandı! Binlerce adayı yakından ilgilendiren YÖKDİL sınav sonuçlarınızı ÖSYM sınav sonucu sorgulama ekranından öğrenebilirsiniz.

ÖSYM tarafından düzenlenen YÖKDİL sınavı 29 Ağustos tarihinde düzenlenmişti. ÖSYM’den gelen son dakika haberine göre 2021 YÖKDİL sınav sonuçları açıklandı. Peki binlerce aday sınav sonuçlarını nereden ve nasıl öğrenecek, puanlar kaç yıl geçerli olacak? İşte ÖSYM YÖKDİL sonuç sorgulama ekranı ve tüm gelişmeler!

2021 YÖKDİL Sınav Sonuçları Erişime Açıldı!​


ÖSYM’nin açıklamasına göre 2021-YÖKDİL/2 sınav sonuçları açıklandı. 29 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınav sonuçları bugün itibari ile erişime açıldı.

YÖKDİL sınav sonucu sorgulama ekranı için TIKLAYINIZ!

YÖKDİL Sonuçları Nereden Öğrenilecek?​

Adaylar sınav sonuçlarını T.C. kimlik numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.


Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek olup, ilgili kamu kurum ve kuruluşları adaylara ait sonuç bilgilerini, ÖSYM merkezine resmi olarak başvurarak web servis üzerinden alabilecekler.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmeti bulunmaktadır. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş olan “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılacaktır.

YÖKDİL Sınav Puanları Kaç Yıl Geçerli?​

YÖKDİL’den alınan puanlar sınavın yapıldığı tarih itibariyle 5 yıl geçerli olmaktadır. Dolayısıyla 2021-YÖKDİL/1 ve YÖKDİL/2 sınavlarından edinilen puanlar 2026 yılına kadar kullanılabilecektir.
 

Benzer konular

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici